Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA019469-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$478.00
Gene Name: ZFAND2A
Alternative Gene Name: AIRAP
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000053581: 68%, ENSRNOG00000032917: 68%
Entrez Gene ID: 90637
Uniprot ID: Q8N6M9
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | WB, IHC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | KGQIPDVVVGDHIDRDCDSHPGKKKEKIFTYRCSKEGCKKKEMLQMVCAQCHGNFCIQHRHPLDHSCRHGSRPTIKAG |
| Gene Sequence | KGQIPDVVVGDHIDRDCDSHPGKKKEKIFTYRCSKEGCKKKEMLQMVCAQCHGNFCIQHRHPLDHSCRHGSRPTIKAG |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000053581 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000032917 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) | |
| Datasheet | Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) | |
| Datasheet | Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) |
| Citations for Anti ZFAND2A pAb (ATL-HPA019469 w/enhanced validation) – 1 Found |
| Yu, Simin; Wu, Ning; Zhu, Jianmin; Liu, Ying; Han, Jinbin. Pyrrolidine Dithiocarbamate Facilitates Arsenic Trioxide Against Pancreatic Cancer via Perturbing Ubiquitin-Proteasome Pathway. Cancer Management And Research. 12( 33376406):13149-13159. PubMed |