Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA007853-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$324.00
Gene Name: TNFRSF12A
Alternative Gene Name: CD266, FN14, TweakR
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000023905: 96%, ENSRNOG00000003546: 96%
Entrez Gene ID: 51330
Uniprot ID: Q9NP84
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | ICC, IHC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | RRCRRREKFTTPIEETGGEGCPAVALIQ |
| Gene Sequence | RRCRRREKFTTPIEETGGEGCPAVALIQ |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000023905 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000003546 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) | |
| Datasheet | Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) | |
| Datasheet | Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) |
| Citations for Anti TNFRSF12A pAb (ATL-HPA007853) – 2 Found |
| Jäger, Katharina; Larribère, Lionel; Wu, Huizi; Weiss, Christel; Gebhardt, Christoffer; Utikal, Jochen. Expression of Neural Crest Markers GLDC and ERRFI1 is Correlated with Melanoma Prognosis. Cancers. 2019;11(1) PubMed |
| Huynh, Nam Cong-Nhat; Huang, Tze-Ta; Nguyen, Chi Thi-Kim; Lin, Fang-Kuei. Comprehensive Integrated Single-Cell Whole Transcriptome Analysis Revealed the p-EMT Tumor Cells-CAFs Communication in Oral Squamous Cell Carcinoma. International Journal Of Molecular Sciences. 2022;23(12) PubMed |