Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA043937-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$478.00
Gene Name: SCN8A
Alternative Gene Name: CerIII, CIAT, MED, NaCh6, Nav1.6, PN4
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000023033: 96%, ENSRNOG00000005309: 97%
Entrez Gene ID: 6334
Uniprot ID: Q9UQD0
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | ICC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | EMNNLQISVIRIKKGVAWTKLKVHAFMQAHFKQREADEVKPLDELYEKKANCIANHTGADIHRNGDFQKNGNGTT |
| Gene Sequence | EMNNLQISVIRIKKGVAWTKLKVHAFMQAHFKQREADEVKPLDELYEKKANCIANHTGADIHRNGDFQKNGNGTT |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000023033 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000005309 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) | |
| Datasheet | Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) | |
| Datasheet | Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti SCN8A pAb (ATL-HPA043937) |