Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA028869-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$423.00
Gene Name: UBE2K
Alternative Gene Name: HIP2, HYPG, UBC1
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000029203: 100%, ENSRNOG00000027088: 100%
Entrez Gene ID: 3093
Uniprot ID: P61086
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | ICC, IHC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | VTGAICLDILKDQWAAAMTLRTVLLSLQALLAAAEPDDPQDAVVANQYKQNPEMFKQTARLWAHVYAGAPVSSPEYTKKIENLCAMGFDRNAVIVALSSKSWDVETATEL |
| Gene Sequence | VTGAICLDILKDQWAAAMTLRTVLLSLQALLAAAEPDDPQDAVVANQYKQNPEMFKQTARLWAHVYAGAPVSSPEYTKKIENLCAMGFDRNAVIVALSSKSWDVETATEL |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000029203 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000027088 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) | |
| Datasheet | Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) | |
| Datasheet | Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) |
| Citations for Anti UBE2K pAb (ATL-HPA028869) – 1 Found |
| Edfors, Fredrik; Boström, Tove; Forsström, Björn; Zeiler, Marlis; Johansson, Henrik; Lundberg, Emma; Hober, Sophia; Lehtiö, Janne; Mann, Matthias; Uhlen, Mathias. Immunoproteomics using polyclonal antibodies and stable isotope-labeled affinity-purified recombinant proteins. Molecular & Cellular Proteomics : Mcp. 2014;13(6):1611-24. PubMed |