Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA012873-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$324.00
Gene Name: PDE5A
Alternative Gene Name:
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000053965: 96%, ENSRNOG00000014443: 96%
Entrez Gene ID: 8654
Uniprot ID: O76074
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | IHC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | GKKNKVIGVCQLVNKMEENTGKVKPFNRNDEQFLEAFVIFCGLGIQNTQMYEAVERAMAKQMVTLEVLSYHASAAEEETRELQSLAAAVVPSAQTLKITDFSFSDFELSDLETALCTIRMFTDLNLVQNFQMKHEVLCRWIL |
| Gene Sequence | GKKNKVIGVCQLVNKMEENTGKVKPFNRNDEQFLEAFVIFCGLGIQNTQMYEAVERAMAKQMVTLEVLSYHASAAEEETRELQSLAAAVVPSAQTLKITDFSFSDFELSDLETALCTIRMFTDLNLVQNFQMKHEVLCRWIL |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000053965 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000014443 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) | |
| Datasheet | Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) | |
| Datasheet | Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PDE5A pAb (ATL-HPA012873) |