Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA024269-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$478.00
Gene Name: TRMT61A
Alternative Gene Name: C14orf172, FLJ40452, GCD14, Gcd14p, hTRM61
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000060950: 86%, ENSRNOG00000011398: 88%
Entrez Gene ID: 115708
Uniprot ID: Q96FX7
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | ICC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | GSGSVSHAIIRTIAPTGHLHTVEFHQQRAEKAREEFQEHRVGRWVTVRTQDVCRSGFGVSHVADAVFPDIPSPWEAVGHAWDALKVEGGRFCSFSPCIEQVQRTCQALAARGFSELSTLEVLPQVYNVRTVSLPPPDLGTGTDGPA |
| Gene Sequence | GSGSVSHAIIRTIAPTGHLHTVEFHQQRAEKAREEFQEHRVGRWVTVRTQDVCRSGFGVSHVADAVFPDIPSPWEAVGHAWDALKVEGGRFCSFSPCIEQVQRTCQALAARGFSELSTLEVLPQVYNVRTVSLPPPDLGTGTDGPA |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000060950 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000011398 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) | |
| Datasheet | Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) | |
| Datasheet | Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti TRMT61A pAb (ATL-HPA024269) |