Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA038268-25
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$423.00
Gene Name: PRKAR2A
Alternative Gene Name: PRKAR2
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000032601: 94%, ENSRNOG00000020284: 94%
Entrez Gene ID: 5576
Uniprot ID: P13861
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | ICC, IHC |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | ERMKIVDVIGEKIYKDGERIITQGEKADSFYIIESGEVSILIRSRTKSNKDGGNQEVEIARCH |
| Gene Sequence | ERMKIVDVIGEKIYKDGERIITQGEKADSFYIIESGEVSILIRSRTKSNKDGGNQEVEIARCH |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000032601 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000020284 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) | |
| Datasheet | Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) | |
| Datasheet | Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PRKAR2A pAb (ATL-HPA038268) |