Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253)
Atlas Antibodies
- Catalog No.:
- ATL-HPA023253-100
- Shipping:
- Calculated at Checkout
$638.00
Gene Name: PHF21A
Alternative Gene Name: BHC80, BM-006, KIAA1696
Isotype: IgG
Interspecies mouse/rat: ENSMUSG00000058318: 99%, ENSRNOG00000006063: 99%
Entrez Gene ID: 51317
Uniprot ID: Q96BD5
Buffer: 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative.
Storage Temperature: Store at +4°C for short term storage. Long time storage is recommended at -20°C.
| Product Specifications | |
| Application | WB, ICC, ChIP-Exo-Seq |
| Reactivity | Human |
| Clonality | Polyclonal |
| Host | Rabbit |
| Immunogen | RRTTANPVYSGAVFEPERKKSAVTYLNSTMHPGTRKRGRPPKYNAVLGFGALTPTSPQSSHPDSPENEKTETTFTFPAPVQ |
| Gene Sequence | RRTTANPVYSGAVFEPERKKSAVTYLNSTMHPGTRKRGRPPKYNAVLGFGALTPTSPQSSHPDSPENEKTETTFTFPAPVQ |
| Gene ID - Mouse | ENSMUSG00000058318 |
| Gene ID - Rat | ENSRNOG00000006063 |
| Buffer | 40% glycerol and PBS (pH 7.2). 0.02% sodium azide is added as preservative. |
| Documents & Links for Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) | |
| Datasheet | Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) at Atlas Antibodies |
| Documents & Links for Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) | |
| Datasheet | Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) Datasheet (External Link) |
| Vendor Page | Anti PHF21A pAb (ATL-HPA023253) |